Jdi na obsah Jdi na menu
 


Garrettův životopis

7. 1. 2007

Garrett Hedlund se narodil 3. září 1984 v malém městečku Roseau ve státě Minnesota Robertu Martinovi Hedlund a Kristine Anne Yanish.

Garret je nejmladším ze tří sourozenců rodiny Hedlundových - má starší sestru Amandu a bratra Nathaniela. Společně se svou rodinou žil na farmě. Ještě když byl malý kluk, jeho se rodiče rozvedli a jeho máma a sestra se odstěhovali do Arizony. Když bylo Garrettovi 15 odstěhoval se za nimi. Tady chodil na Horizont High School v severním Phoenixu, kde se dostal k bruslení, wrestlingu a fotbalu. Před tím,než se Garrett stal hercem, pracoval jako model pro LL Bean a Teen Magazine. Po dokončení střední školy (ve svých devatenácti letech) se přestěhoval do Los Angeles, kde se začal intenzivně věnovat herectví.

Garrettovým prvním filmem byl film The Original Donut Chronicles. Druhým byl historický velkofilm Trója, kde si zahrál roli Patrokla (bratrance slavného Achillea), po boku Brada Pitta, Orlanda Blooma, Petera O'Toola nebo Seana Beana. Tento film byl startem Garrettovy kariéry.

Po Tróje přišly další filmy. Zahrál si ve filmu Světla páteční noci, kde ztvárnil mladého fotbalistu a hrál po boku svého dětského hrdiny Tima McGrawa. Další rolí se stal Jack Marcer ve filmu Čtyři bratři, kde si zahrál s Markem Wahlbergem, Tyresem Gibsonem a André Benjaminem.

V roce 2006 Garrett hrál ve fantasy velkofilmu Eragon, podle románu Christophera Paoliniho. V tomto filmu Garrett stvárnil tajemného Murthaga.

Film Georgia Rule, kde bude Garrett hrát s mladou herečkou Lindsay Lohan a Felicity Huffman, přijde do kin 11. května 2007. Nyní Garrett natáčí film Death Sentence, který se stane jeho sedmým filmem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

odpověď?

(Ruffian, 19. 10. 2010 14:33)

vzhledem k tomu že není ještě rozhodnuto že se natáčet bude (někde se piše že ano, někdě že ne, jinde až herci budou mít čas....) a hlavně že se eradon-film lišil od knihy hlavně na konci bude pro filmaře oříšek navázat na eldest, popravdě nevim jestli by to dokazali,ale zajímalo by mě zpracování a doufam že by bylo lepší jak eragon. a pokud se natáčet bude tak garrett pokud roli přijme se tam objeví, protože murtagh na konci eldestu bojuje s trnem proti eragonovi a safiře

dotááááázek

(Leonora, 26. 4. 2008 15:09)

Nevíte někdo náhodou jestli bude hrát Garrett i v Eldestovy?